Bezpieczeństwo jest bardzo ważne podczas wszystkich zabiegów medycznych ale również i kosmetycznych z tego powodu że salony kosmetyczne posiadają obecnie bardzo zaawansowane urządzenia mogące wiele naprawić ale również i uszkodzić. Z całą pewnością należą do nich zabiegi depilacji laserowej.

Depilacja laserowa to w rzeczywistości działanie na skórę pacjenta laserem o ogromnej mocy. Moc jest tak duża że potrafi jednym strzałem spalić kartkę papieru koloru czarnego. Tak duża moc jest w stanie skutecznie przeprowadzić zabieg depilacji laserowej ale również wyrządzić wiele krzywdy i skutków ubocznych. Dlatego zawsze należy podchodzić do bezpieczeństwa zabiegów w odpowiedni sposób. Największe obawy pacjentów do depilacji są zawsze związane z możliwością poparzenia. I jest to fakt ponieważ już w wielu salonach kosmetycznych dochodziło w trakcie depilacji laserowej do poparzenia pacjenta. Spowodowane to było ale ustawieniem nadmiernej mocy lasera lub po prostu użyciem słabej jakości urządzenia.

Nowe podejście w tej kwestii zaproponowali inżynierowie firmy Palomar twórcy lasera Vectus. Ponieważ ilość mocy jaką powinien generować laser w trakcie depilacji zależy głównie od zawartości melaniny to stworzyli oni urządzenie pod nazwą Skintel które mierzy właśnie jej zawartość w skórze i na tej podstawie proponuje ustawienia mocy odpowiednie dla danej osoby. Technologia ta w znaczący sposób podniosła bezpieczeństwo depilacji laserowej i prawie wyeliminowała możliwość poparzenia. Jednak aby stosować duże mocy zabiegowe należy jeszcze zadbać o skuteczny system chłodzenia który obniży ból w trakcie depilacji laserowej. Połączenia tych dwóch czynników powoduje że depilacja laserowa Vectus jest najbardziej skuteczną obecnie metodą laserowego usuwania niechcianego owłosienia. Laser Vectus jest aktualnie chętnie stosowany w wielu salonach kosmetycznych i klinikach na całym świecie ponieważ wyznacza nowe standardy depilacji laserowej i długo konkurencja nie będzie mogła mu dorównać z powodu wielu opatentowanych technologii które mogę tylko oni stosować w swoich laserach do depilacji laserowej. Dlatego firma Palomar jest aktualnie liderów w swojej branży a jej urządzenia znane są z jakości. Wszystkie salony oferujące depilację laserową Vectus to renomowane salony które wyznaczają nowe standardy w depilacji.

Laser Look
ul. Głęboka 10/36
20-612 Lublin