Porównanie laserów Vectus i Light Sheer

Obecnie na świecie wiodącą technologią jest urządzenie Vectus które wypiera z rynku laser Light Sheer który jest urządzeniem starszej generacji. Laser Vectus jest produktem amerykańskiej firmy Palomar Technologies która jest częścią wielkiego koncernu Cynosure.

Laser Vectus posiada dwa opatentowane rozwiązania czyli Skintel oraz Photon Recycling. Pierwszy system to czytnik aktywnej melaniny, który pozwala w sposób precyzyjny dobrać najbardziej optymalne parametry zabiegu, już operator nie wykonuje tego "na oko" lecz dostaje precyzyjne wytyczne. Drugie rozwiązanie to system luster umieszczonych w głowicy które pozwalają aby odbite światło od skóry ponownie zawróciło zostało pochłonięte przez cebulkę włosa lub melaninę.

Kolejną zaletą na rzecz lasera Vectus jest nowocześniejszy system chłodzenia nazwany Advanced Contact Cooling. Kontroluje on temperaturę ciała, chłodząc zarówno przed, w trakcie, jak i bezpośrednio po naświetlaniu światłem lasera. System chłodzenia był też w poprzednim laserze Light Sheer, ale poprzedni system Chill Tip chłodzi górną warstwę skóry jedynie przed i po każdym impulsie, co nie zapewnia pacjentowi pełnego komfortu. Dzięki temu znacząco obniżono odczucia bólu w trakcie depilacji.

Zalety te sprawiają że laser Vectus jest obecnie najbardziej zaawansowanym urządzeniem do depilacji, a rezultaty nim osiągane stawiają go na pierwszym miejscu.